7:00 - 15:00

Otwarte: Poniedziałek - Piątek

691 688 899

Zadzwoń i umów się na spotkanie!

Facebook

LinkedIn

Szukaj
 

Bez kategorii

STRONA GŁÓWNA > Bez kategorii

Czy na dziecko pełnoletnie trzeba płacić alimenty?

czy na dziecko pelnoletnie trzeba placic alimenty - Czy na dziecko pełnoletnie trzeba płacić alimenty?

Alimenty na dziecko płaci najczęściej ten rodzic, który nie opiekuje się bezpośrednio dzieckiem po rozpadzie małżeństwa. W Polsce wciąż wiele osób jest przekonanych, że obowiązek alimentacyjny ciąży na rodzicu, dopóki dziecko nie skończy 18 lat. Nic bardziej mylnego! Osiągnięcie pełnoletności przez dziecko nie oznacza bynajmniej, że rodzic może przestać realizować świadczenie. Kiedy więc obowiązek alimentacyjny się kończy? Przekonajmy się.

Prawa wierzyciela w procesie windykacji

wezwanie do zapłaty

Gdy mówi się o windykacji lub egzekucji komorniczej, bardzo często porusza się kwestię praw, jakie przysługują dłużnikowi. Wierzyciele często mają wrażenie, że to właśnie dłużnicy są chronieni przez prawo, a oni sami mają związane ręce. Nie jest to oczywiście prawdą – wierzycielom również przysługuje szereg praw. W dzisiejszym wpisie pokrótce je omówimy.

Restrukturyzacja jako metoda ratowania spółki przed upadłością

restrukturyzacja

Jeśli spółka jest niewypłacalna lub zagrożona niewypłacalnością ratunkiem dla niej, stanowiącym jednocześnie alternatywę dla ogłoszenia upadłości, jest jej restrukturyzacja. Wprowadzone w trakcie procesu naprawczego zmiany w aktywach, strukturze firmy oraz jej zarządzaniu mają na celu polepszenie wydajności, oraz sprawności funkcjonowania przedsiębiorstwa. Wyróżnia się cztery rodzaje restrukturyzacji:

Czy szkody górnicze podlegają przedawnieniu?

szkody górnicze

Pomimo olbrzymich zniszczeń, jakie powodują, szkody górnicze podlegają przedawnieniu, zgodnie ze znowelizowanym artykułem 149 ustawy prawo geologiczne i górnicze. Zanim jednak przekonamy się, kiedy nasze roszczenia o odszkodowanie za szkody górnicze okażą się bezskuteczne, sprawdźmy czym są, a także co zawrzeć we wniosku o ich naprawę.

Jak dochodzić odszkodowania za wypadek przy pracy?

odszkodowanie za wypadek w pracy

Art. 3 ustawy z 30 października 2002 roku o ubezpieczeniu społecznym z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych określa wypadek przy pracy jako zdarzenie nagłe, wywołane przyczyną zewnętrzną, powodujące uraz lub śmierć i które nastąpiło w związku z pracą. Jeśli osoba poszkodowana w trakcie wykonywania pracy nie złamała przepisów BHP i nie była pod wpływem alkoholu, czy środków odurzających, może liczyć na odszkodowanie.