7:00 - 15:00

Otwarte: Poniedziałek - Piątek

691 688 899

Zadzwoń i umów się na spotkanie!

Facebook

LinkedIn

Szukaj
 

Rozwody i separacje

STRONA GŁÓWNA > Usługi > Rozwody i separacje

Rozwody i separacje

Sprawy o rozwód lub separację to szczególna część pracy prawnika. Wymaga nie tylko świetnej znajomości prawa rodzinnego, ale także taktownej relacji z Klientem i odpowiednich kroków wobec drugiej strony procesu. Trzeba odpowiednio wyważać między zdecydowaniem a delikatnością.

 

Rozwody i separacje w postępowaniu przed sądem często wzbudzają silne emocje, szczególnie gdy ich skutki dotykają dzieci. Niełatwo czasem dojść do porozumienia w sprawach o przyznanie władzy rodzicielskiej czy ustalenie wysokości alimentów.

 

Kiedy sąd orzeka o rozwodzie lub separacji?

Sąd orzeka o rozwodzie lub separacji, gdy stwierdzi trwały i zupełny rozkład pożycia między małżonkami – zanik więzi uczuciowych, fizycznych i majątkowych. Jednak decyzja może być inna, jeśli wskutek rozwodu czy separacji ucierpiałoby dobro małoletnich dzieci, albo rozstanie małżonków byłby sprzeczne z zasadami współżycia społecznego. Także gdy o rozwód czy separację wnosi strona winna rozkładu pożycia, a drugi małżonek nie wyraża na to zgody – sąd może odrzucić wniosek.

 

W naszej Kancelarii pomagamy rozwiązać prawnie wszystkie skomplikowane przypadki między małżonkami. Udzielamy porad, negocjujemy, występujemy jako reprezentant w sądzie. Typowe sprawy związane z rozwodami i separacjami to ustalenie rozdzielności majątkowej, alimenty, wyznaczenie zasad kontaktów z dzieckiem i zakresu władzy rodzicielskiej, podział majątku wspólnego, zniesienie współwłasności.

 

Zapraszamy do kontaktu z naszą Kancelarią.