7:00 - 15:00

Otwarte: Poniedziałek - Piątek

691 688 899

Zadzwoń i umów się na spotkanie!

Facebook

LinkedIn

Szukaj
 

Rozwody w Rudzie Śląskiej

STRONA GŁÓWNA > Usługi > Rozwody w Rudzie Śląskiej

Rozwód to instytucja rozwiązująca małżeństwo, na którą decydują się osoby niepotrafiące się porozumieć ze swoim partnerem przez dłuższy czas lub gdy jeden z małżonków wyraźnie zawinił i spowodował rozpad związku. Sąd może wydać orzeczenie rozwodu wyłącznie w sytuacji, w której nastąpił całkowity i trwały rozkład pożycia małżeńskiego. Dotyczy on zaniku nie tylko więzi uczuciowych, ale też fizycznych oraz majątkowych. Wniosek o rozwód może zostać skierowany do sądu przez jednego małżonka lub obojga z nich.

Co więcej, rozwód może przebiegać z orzeczeniem o winie lub bez orzekania o winie – w sposób polubowny. Niezależnie jednak od powodu, warto skorzystać z pomocy adwokata rozwodowego z Rudy Śląskiej, który pokieruje Państwa w trakcie całego tego procesu. Rozwiązanie małżeństwa często wiąże się bowiem z silnymi, negatywnymi emocjami, ustalaniem alimentów, a także koniecznością sprawiedliwego podziału wspólnego majątku, co powoduje konflikty.

Separacje w Rudzie Śląskiej

Trudności we wzajemnej komunikacji i relacjach pomiędzy małżonkami nie zawsze muszą kończyć się rozwodem. Osoby postawione w takiej sytuacji często decydują się także na separację, która nie rozwiązuje całkowicie małżeństwa. Zamiast tego stanowi ona czasowe zawieszenie wspólnoty małżeńskiej. W tym czasie skonfliktowane strony mogą zastanowić się nad wspólną przyszłością oraz rozwiązaniem zaistniałego problemu, a także prowadzić odrębne gospodarstwa domowe.

Jeśli szukają Państwo adwokata rozwodowego lub zajmującego się sprawami z zakresu separacji, zapraszamy do kontaktu z naszą Kancelarią. Zapewniamy pomoc wszystkim mieszkańcom Rudy Śląskiej, Siemianowic Śląskich, a także innych okolicznych miejscowości. Podejmujemy się nawet bardzo skomplikowanych przypadków – udzielamy porad, negocjujemy oraz reprezentujemy naszych Klientów przed sądem.

Zadaj pytanie


This will close in 0 seconds