7:00 - 15:00

Otwarte: Poniedziałek - Piątek

691 688 899

Zadzwoń i umów się na spotkanie!

Facebook

LinkedIn

Szukaj
 

Rozwody – pomoc prawna w Bytomiu

STRONA GŁÓWNA > Radca Prawny w Bytomiu > Rozwody – pomoc prawna w Bytomiu

Pomoc prawną w zakresie rozwodów oferujemy wszystkim mieszkańcom Bytomia oraz okolicznych miast. Zdajemy sobie sprawę, że rozwód wiąże się z wieloma negatywnymi emocjami, skomplikowanymi formalnościami oraz ciężkimi do rozwiązania kwestiami. Dokładamy wszelkich starań, by nasi Klienci przechodzili przez ten trudny okres jak najspokojniej, zapewniamy poufność i dyskrecję, a wszelkie sprawy rozwiązujemy, bazując na etyce zawodowej. Zajmujemy się:

  • przygotowaniem wniosków rozwodowych i pozostałej dokumentacji,
  • zebraniem materiału dowodowego w przypadku rozwodu z orzeczeniem o winie,
  • reprezentacją Klienta przed sądem oraz drugą stroną,
  • udzielaniem porad prawnych,
  • prowadzeniem negocjacji.

Ponadto wspieramy naszych Klientów przy podziale wspólnego majątku, opieki nad dziećmi, a także podczas ubiegania się o należne alimenty po rozwodzie. Nasi prawnicy w Bytomiu zajmują się ponadto wieloma innymi kwestiami dotyczącymi prawa rodzinnego. Do każdej sytuacji podchodzimy indywidualnie, szczegółowo analizując wszystkie jej aspekty, by móc odpowiednio dobrać metody działań.

Przebieg rozwodu

W sytuacji, gdy jeden z małżonków zdecyduje się na rozwód, pierwszym krokiem jest złożenie pozwu rozwodowego. Współpracę z prawnikiem warto rozpocząć już w tym momencie, szczególnie w przypadku, gdy wniosek ma zawierać orzeczenie o winie. Bardzo istotne jest bowiem poprawne przygotowanie tego dokumentu oraz zawarcie w nim wszystkich wymaganych do pozytywnego rozpatrzenia elementów.

Formalności dotyczące rozwodu (takie jak podział majątku i władzy rodzicielskiej) mogą przebiegać w sposób polubowny, który pozwala utrzymać małżonkom dobre relacje. Jest to szczególnie istotne ze względu na dobro dziecka. W przypadku, gdy rozwodzący się małżonkowie nie są w stanie dojść do porozumienia, sprawa trafia na drogę sądową. Zapraszamy do kontaktu, abyśmy mogli udzielić Państwu szczegółowych informacji.

Zadaj pytanie


This will close in 0 seconds