7:00 - 15:00

Otwarte: Poniedziałek - Piątek

691 688 899

Zadzwoń i umów się na spotkanie!

Facebook

LinkedIn

Szukaj
 

Alimenty w Rudzie Śląskiej

STRONA GŁÓWNA > Usługi  > Rozwody w Rudzie Śląskiej > Alimenty w Rudzie Śląskiej

Alimenty są często nieodłącznym elementem spraw rozwodowych, szczególnie w sytuacji, gdy rozwodzący się małżonkowie mają wspólne dzieci. Są to z reguły świadczenia finansowe narzucone na jednego z rodziców, które powinny być uiszczane w określonej wysokości każdego miesiąca. Najczęściej strona, która przejmuje prawo do sprawowania opieki nad dzieckiem, otrzymuje także alimenty na jego utrzymanie.

Niekiedy zdarza się jednak, że na skutek rozwodu znacznie pogarsza się sytuacja majątkowa jednego z małżonków. Wówczas może on wnioskować o przyznanie mu alimentów również na siebie – niezależnie od posiadania dzieci. Wniosek ten jest rozpatrywany przez sąd pozytywnie szczególnie w przypadku, gdy druga strona jest uznana za winną rozpadu małżeństwa.

Pomoc adwokata w ustalaniu wysokości alimentów

Ustalenie wysokości alimentów nie jest prostą kwestią, a rozwodzący się małżonkowie często nie są w stanie polubownie dojść do porozumienia w tym zakresie. Wówczas warto skorzystać z pomocy adwokata, który dokona analizy wszystkich czynników wpływających na zakres świadczeń alimentacyjnych. W przypadku alimentów na dziecko brane są pod uwagę jego potrzeby oraz zapewnienie mu godnego życia, a więc m.in.:

  • koszty wyżywienia i zamieszkania,
  • edukacja i dojazdy do szkoły,
  • opieka medyczna i ewentualne leczenie,
  • rozwój kulturalny i wakacje,
  • kieszonkowe.

Adwokaci w naszej Kancelarii w Rudzie Śląskiej zajmują się nie tylko alimentami i pozostałymi sprawami rozwodowymi, ale też wieloma innymi kwestiami z zakresu prawa cywilnego, np. ustalaniem majątku spadkowego i odszkodowaniami. W razie jakichkolwiek pytań czy chęci nawiązania współpracy pozostajemy do Państwa dyspozycji. Zapraszamy do kontaktu oraz umawiania wizyt w siedzibie naszej firmy w Rudzie Śląskiej lub Siemianowicach Śląskich.

Zadaj pytanie


This will close in 0 seconds