7:00 - 15:00

Otwarte: Poniedziałek - Piątek

691 688 899

Zadzwoń i umów się na spotkanie!

Facebook

LinkedIn

Szukaj
 

Prawo budowlane – obsługa adwokacka w Katowicach

STRONA GŁÓWNA > Kancelaria Adwokacka w Katowicach > Prawo budowlane – obsługa adwokacka w Katowicach

Wszystkim naszym Klientom zapewniamy kompleksową pomoc i obsługę prawną na każdym etapie procesu inwestycyjnego. Dysponujemy obszerną wiedzą i doświadczeniem z zakresu rozmaitych kwestii dotyczących prawa budowlanego, dlatego podejmujemy się nawet wyjątkowo trudnych i nieoczywistych spraw. Oferujemy:

  • reprezentację Klientów w postępowaniach administracyjnych i sądowo-administracyjnych,
  • uczestnictwo w negocjacjach i pośrednictwo,
  • przygotowywanie projektów umów, skarg, zażaleń i pism,
  • składanie wniosków do odpowiednich organów i instytucji,
  • wydawanie opinii prawnych.

Co istotne, naszą ofertę kierujemy zarówno do podmiotów gospodarczych (inwestorów i przedsiębiorstw budowlanych, organów administracji, podwykonawców, firm budowlanych, zarządców wspólnot mieszkaniowych), jak i osób prywatnych, którzy chcą kupić, sprzedać lub wybudować dom i szukają pomocy prawnej w tym zakresie.

Zniesienie współwłasności

Zniesienie współwłasności wymaga dopełnienia wielu formalności. Aby przyspieszyć cały proces, warto skorzystać z pomocy prawnika płynnie poruszającego się w zagadnieniach z prawa budowlanego, szczególnie w przypadku, gdy sprawa zostanie skierowana na drogę sądową. Współwłasność może bowiem zostać zniesiona w trybie polubownym (gdy strony są w stanie dojść do porozumienia samodzielnie) lub sądowym.

W przypadku dużego konfliktu konieczne jest rozwiązanie go za pośrednictwem sądu, którego postanowienie o zniesieniu współwłasności wydawane jest w trybie nieprocesowym. Do kontaktu oraz korzystania z naszych usług zapraszamy przede wszystkim mieszkańców Katowic. Nasi prawnicy zapewniają jednak pomoc z zakresu prawa budowlanego w Zabrzu, Siemianowicach Śląskich, Rudzie Śląskiej, Bytomiu, Chorzowie i wielu innych śląskich miastach.

Zadaj pytanie


This will close in 0 seconds