7:00 - 15:00

Otwarte: Poniedziałek - Piątek

691 688 899

Zadzwoń i umów się na spotkanie!

Facebook

LinkedIn

Szukaj
 

Windykacja długów w Bytomiu

STRONA GŁÓWNA > Radca Prawny w Bytomiu > Windykacja długów w Bytomiu

Windykacja to bardzo skomplikowana procedura odzyskiwania długów, która często kończy się sprawą sądową. Niekiedy jest to jednak jedyna metoda na wyegzekwowanie zaległych płatności. Na taki sposób rozwiązania problemu mogą zdecydować się zarówno osoby prywatne, jak i właściciele działalności gospodarczych, którzy mają dłużników zalegających ze spłatą należnych im zobowiązań. W przypadku podmiotów gospodarczych najczęściej są to nieopłacone faktury.

Warto pamiętać, że dochodzenie roszczeń u osób, które w różny sposób uchylają się od terminowej spłaty należności, nie jest proste. Działanie na własną rękę w tym zakresie może więc nie przynieść skutecznych efektów, a jedynie zmarnować czas wierzyciela. W związku z tym wszystkim osobom z Bytomia zapewniamy pomoc prawną w windykacji długów. Podejmujemy się nawet bardzo trudnych i skomplikowanych spraw.

Sposoby windykacji

Istnieje kilka sposobów windykacji długów, dlatego w pierwszym etapie dokładnie analizujemy sprawę, z którą zwraca się do nas Klient. Dopiero na tej podstawie dobieramy legalne metody, które pozwolą nam zmotywować dłużnika do spłacenia zaległych zobowiązań. Windykację można podzielić na:

  • polubowną,
  • sądową,
  • komorniczą.

Pierwsza kategoria umożliwia zachowanie dobrych relacji z dłużnikiem. W przypadku, gdy osoba zadłużona nie chce współpracować lub nie ma środków na spłatę zobowiązania, sprawa trafia na drogę sądową. Ten etap z kolei skutkuje zazwyczaj wszczęciem postępowania komorniczego – egzekucyjnego.

Jeśli mają Państwo problem z odzyskaniem należnych środków pieniężnych w Bytomiu lub chcą skorzystać z pomocy prawnej w innej sprawie, np. dotyczącej dochodzenia odszkodowania, serdecznie zapraszamy do kontaktu. Udzielimy wówczas wszelkich niezbędnych informacji oraz przedstawimy warunki współpracy.

Zadaj pytanie


This will close in 0 seconds