7:00 - 15:00

Otwarte: Poniedziałek - Piątek

691 688 899

Zadzwoń i umów się na spotkanie!

Facebook

LinkedIn

Szukaj
 

Windykacja długów w Mikołowie

STRONA GŁÓWNA > Porady prawne dla przedsiębiorców w Mikołowie > Windykacja długów w Mikołowie

Jeśli mają Państwo problem z odzyskaniem zaległych należności, zapraszamy do współpracy z naszą Kancelarią. Ofertę windykacji kierujemy zarówno do osób prywatnych (które np. nie otrzymały należnych im alimentów), jak i podmiotów gospodarczych (które np. nie są w stanie uzyskać zapłaty od kontrahenta za wystawioną fakturę). Nieuregulowanie płatności w terminie może prowadzić do zadłużania się firm lub braku środków do utrzymania się na dotychczasowym poziomie.

Nasze usługi świadczymy na terenie Mikołowa, lecz nie tylko. Zapewniamy windykację długów w Katowicach, Bytomiu, Rudzie Śląskiej, Siemianowicach Śląskich oraz wielu innych miastach województwa śląskiego. W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu mailowego, telefonicznego lub osobistego z naszą Kancelarią.

Jak przebiega proces windykacji długów?

Proces windykacji długów jest dość skomplikowany, a przeprowadzany na własną rękę może okazać się także nieskuteczny, dlatego warto skorzystać z profesjonalnej pomocy prawnej. Przebieg odzyskiwania należności można podzielić na kilka etapów, podczas których podejmowane są różne działania motywujące dłużnika do uregulowania zaległości. W pierwszej kolejności podejmujemy działania polubowne, w których zakres wchodzi:

  • telefoniczny kontakt z dłużnikiem,
  • wysyłanie SMS-ów lub e-maili przypominających o spłacie zaległości,
  • przeprowadzanie negocjacji z dłużnikiem w celu rozłożenia płatności na raty, umorzenia odsetek itd.

W przypadku nieskuteczności postępowania polubownego sprawa kierowana jest na drogę sądową. Formalne środki zawierają w sobie złożenie pozwu, uzyskanie nakazu zapłaty oraz nadanie klauzuli wykonalności, a w konsekwencji – rozpoczęcie postępowania egzekucyjnego za pośrednictwem komornika.

Zadaj pytanie


This will close in 0 seconds