7:00 - 15:00

Otwarte: Poniedziałek - Piątek

691 688 899

Zadzwoń i umów się na spotkanie!

Facebook

LinkedIn

Szukaj
 

Dziki lokator – jak sobie z nimi poradzić?

mężczyzna pukający do drzwi

Zdarza się, że lokatorzy, którzy nie płacą za wynajem ani za czynsz, miesiącami mieszkają w lokalu i nie reagują na żądania uregulowania opłat, ani nie chcą się wyprowadzić. Jeśli masz problem z lokatorem zamieszkującym bezprawnie twój lokal, przeczytaj koniecznie poniższy artykuł.

Czy trzeba składać wypowiedzenie umowy najmu?

Pozbycie się dzikiego lokatora z nieruchomości bywa trudne i długotrwałe. Jedynym właściwym sposobem najczęściej okazuje się postępowanie eksmisyjne. Jeżeli masz podpisaną umowę o najmie, trzeba ją jednak najpierw wypowiedzieć. Nie musisz tego robić jednak, jeżeli upłynął okres, na jaki umowa była zawarta. Wypowiedzenie umowy oraz wezwanie do opuszczenia lokalu powinno być złożone na piśmie, z podaniem przyczyny wypowiedzenia. Pismo najlepiej dostarczyć drogą pocztową za potwierdzeniem odbioru.

Jak napisać wniosek o eksmisję do sądu?

Dość często zdarza się, że lokator, który utracił prawo do zajmowania lokalu, nadal nie chce się z niego wyprowadzić. W takim wypadku pozostaje wniesienie sprawy do sądu. Nie wolno samemu stosować rozwiązań siłowych. W prawidłowym napisaniu wniosku eksmisyjnego najlepiej pomoże ci specjalista prawa nieruchomości, który uwzględni wszystkie istotne okoliczności sprawy, na przykład prawo lokatora do innego lokalu. Ma to kolosalne znaczenie dla przebiegu sprawy. Dużo trudniej bowiem pozbyć się lokatora, który faktycznie nie ma gdzie mieszkać. Polskie prawo chroni lokatorów przed eksmisją „na bruk”. Zapewnia im jednak możliwość zakwaterowania, na przykład w lokalach zastępczych.

Podobnie jak w przypadku wypowiedzenia umowy najmu, we wniosku o eksmisję trzeba uzasadnić swoje stanowisko. Prawomocny wyrok sądu stanie się podstawą do złożenia wniosku do komornika i rozpoczęcia procedury eksmisji.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Zadaj pytanie


This will close in 0 seconds