7:00 - 15:00

Otwarte: Poniedziałek - Piątek

691 688 899

Zadzwoń i umów się na spotkanie!

Facebook

LinkedIn

Szukaj
 

Kiedy warto skorzystać z porady prawnej?

adwokat siedzący przy biurku

Rozwód, spór o alimenty, naruszenie praw konsumenckich, problemy w pracy – sytuacji, kiedy nieoceniona okazuje się pomoc prawnika jest naprawdę wiele. W jakich sprawach można zasięgnąć porady i kiedy szczególnie warto skorzystać z takiej usługi? Wyjaśniamy!

Kto może zasięgnąć porady prawnej?

Trzeba zaznaczyć, że z pomocy i porady prawną warto skorzystać zawsze, jeśli nie jest się pewnym przysługujących sobie praw. Przepisy stale ulegają zmianie, a dla osób niezajmujących się nimi zawodowo często okazują się bardzo skomplikowane i wręcz niezrozumiałe. Dlatego też w przypadku jakichkolwiek wątpliwości najlepiej zdać się na kancelarię adwokacką, co pozwoli jak najlepiej zabezpieczyć swoje interesy prawne.

Udzielamy porad prawnych w Katowicach i co ważne, usługa ta wcale nie jest skierowana jedynie do Klientów stojących przed perspektywą rozprawy sądowej. Przeciwnie – mogą skorzystać z niej osoby, które np. chcą się dowiedzieć, czy mają podstawy do wniesienia pozwu, nie wiedzą, czy ich prawa rzeczywiście zostały naruszone albo obawiają się, że ktoś może wytoczyć im proces. Z porady prawnej można skorzystać w przypadku zawierania różnych umów, aby upewnić się co do znaczenia poszczególnych zapisów.

Na czym polega pomoc prawna?

Zakres pomocy i porad prawnych zawsze jest uzależniony od potrzeb Klienta. Tego typu usługa obejmuje doradztwo merytoryczne, a niekiedy też wsparcie przy sporządzaniu różnego rodzaju pism. Do kancelarii można udać się w sprawach dotyczących prawa cywilnego, karnego, rodzinnego, spadkowego, pracy, handlowego czy gospodarczego.

Po poradę prawną warto zgłosić się w przypadku problemów w pracy (mobbing, nieuzasadnione zwolnienie), konfliktów rodzinnych (rozwód, walka o alimenty), trwających postępowań spadkowych czy chęci sporządzenia testamentu.

Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.

Zadaj pytanie


This will close in 0 seconds