7:00 - 15:00

Otwarte: Poniedziałek - Piątek

691 688 899

Zadzwoń i umów się na spotkanie!

Facebook

LinkedIn

Szukaj
 

Prawo spadkowe w Katowicach

STRONA GŁÓWNA > Kancelaria Adwokacka w Katowicach > Prawo spadkowe w Katowicach

Prawo spadkowe określa zasady dziedziczenia majątku po zmarłym. Ustala osoby uprawnione do otrzymania spadku, a także jego przedmiot. Zgodnie z regułami dziedziczenia ustawowego jako pierwsi uprawnieni do otrzymania spadku po zmarłym są małżonek oraz dzieci z uwzględnieniem, że małżonkowi nie może przypadać mniej niż 25% całego majątku. W drugiej kolejności prawo dziedziczenia przypada wnukom lub prawnukom osoby zmarłej, a także jej rodzeństwu.

W przypadku, gdy spadkodawca spisał przed śmiercią testament, który różni się od ustawowych zasad dziedziczenia, do otrzymania spadku uprawnione są przede wszystkim osoby wymienione w dokumencie. Co istotne, adwokaci z naszej Kancelarii pomagają także uzyskać zachowek osobom uprawnionym do otrzymania spadku (a więc najbliższej rodzinie), lecz niewymienionym w pozostawionym testamencie.

Doradztwo podatkowe dot. spadków i darowizn

Oferujemy porady prawne w Katowicach dotyczące dziedziczenia ustawowego i testamentowego, a także zapewniamy doradztwo podatkowe z zakresu spadków oraz darowizn. Podejmujemy się nawet bardzo skomplikowanych sytuacji związanych np. z dziedziczeniem długów i chęcią rezygnacji ze spadku, pomagając Klientom podjąć najlepszą decyzję.

Ponadto reprezentujemy naszych Klientów w negocjacjach z pozostałymi spadkobiercami zarówno na drodze umownego, jak i sądowego działu spadku. Niekiedy zdarza się bowiem, że pomiędzy osobami uprawnionymi do otrzymania majątku nie ma zgody, co do zasad podziału jego poszczególnych elementów, a określenie wyceny majątku nie jest oczywiste. W razie jakichkolwiek wątpliwości pozostajemy do Państwa dyspozycji i zachęcamy do kontaktu. Do współpracy zapraszamy wszystkich mieszkańców Katowic oraz innych śląskich miast.

Zadaj pytanie


This will close in 0 seconds