7:00 - 15:00

Otwarte: Poniedziałek - Piątek

691 688 899

Zadzwoń i umów się na spotkanie!

Facebook

LinkedIn

Szukaj
 

Odszkodowanie za śmierć bliskiej osoby w Rudzie Śląskiej

STRONA GŁÓWNA > Usługi  > Odszkodowania w Rudzie Śląskiej > Odszkodowanie za śmierć bliskiej osoby w Rudzie Śląskiej

Śmiertelny wypadek i strata kogoś bliskiego to ogromna tragedia i bardzo bolesne przeżycie, szczególnie jeśli wynika z nagłego oraz niespodziewanego wypadku komunikacyjnego czy w pracy. W takiej sytuacji warto ubiegać się o odszkodowanie za śmierć bliskiej osoby, które – choć nie wróci jej życia – pomoże przynajmniej w części zrekompensować poniesione straty materialne oraz niematerialne.

Dochodzenie takich świadczeń regulowane jest przez Kodeks cywilny i każdy, kto stracił bliską osobę, może się o nie ubiegać. Odszkodowanie najczęściej jest przyznawane najbliższej rodzinie zmarłego, a więc jego małżonkowi lub małżonce, dzieciom i rodzicom. Niekiedy o zadośćuczynienie mogą ubiegać się również dalsi krewni, którzy mieli bliską więź emocjonalną ze zmarłym lub których sytuacja życiowa znacznie pogorszyła się w związku z jego śmiercią.

Rodzaje rekompensaty za śmierć bliskiej osoby

Odszkodowanie za śmierć bliskiej osoby wypłacane jest bez względu na przyczynę wypadku i może mieć różną postać, a jego wysokość uzależniona jest od poniesionych strat. Rodzina zmarłego przede wszystkim może ubiegać się o pokrycie kosztów organizacji pogrzebu oraz przebytego leczenia, a także jednorazową wypłatę zadośćuczynienia. W przypadku, gdy zmarły był głównym żywicielem rodziny, można ubiegać się również o odszkodowanie z powodu pogorszenia sytuacji życiowej.

W naszej Kancelarii w Rudzie Śląskiej pomagamy w dochodzeniu różnego rodzaju odszkodowań. Zajmujemy się też windykacją należności i wieloma innymi kwestiami. Jeśli chcieliby dowiedzieć się Państwo więcej, zachęcamy do kontaktu. Przedstawimy wówczas szczegółowe warunki współpracy oraz odpowiemy na każde nurtujące pytanie.

Zadaj pytanie


This will close in 0 seconds