7:00 - 15:00

Otwarte: Poniedziałek - Piątek

691 688 899

Zadzwoń i umów się na spotkanie!

Facebook

LinkedIn

Szukaj
 

Spadki

STRONA GŁÓWNA > Usługi > Spadki

Dziedziczenie i zachowek

Sprawy związane z dziedziczeniem, prawem do zachowku czy ustaleniem spadkobierców wymagają wszczęcia czasochłonnej i skomplikowanej procedury prawnej. Nasza Kancelaria ma duże doświadczenie w rozwiązywaniu problemów dotyczących praktyki prawa spadkowego. Pomogliśmy w przejęciach spadków wielu naszym Klientom.

 

Zajmujemy się ustaleniem majątku spadkowego i ustaleniem spadkobierców wynikających ze związków rodzinnych, w także po rozwodach. To podstawowe czynności chroniące interes ekonomiczny naszych Klientów. Na tej podstawie przygotowujemy analizy praw własności. W dalszym etapie prowadzimy negocjacje, a jeśli to konieczne reprezentujemy Klientów w procesach sądowych. Dążymy do przejęcia spadku w jak najkrótszym czasie i pełnego wyegzekwowania praw spadkobiercy. W przypadku, gdy wymaga tego interes Klienta, dążymy do odrzucenia spadku.

 

Zachowek

Szczególną formą dziedziczenia jest zachowek. To prawo do części spadku członków najbliższej rodziny, którzy zostali pominięci w testamencie lub w darowiznach realizowanych przed śmiercią spadkodawcy. Nasza Kancelaria pomaga realizować prawa Klientów do należnego zachowku.

 

O zachowek ubiegać się mogą nieuwzględnieni w zapisach spadkodawcy: małżonek, dzieci, wnuki i prawnuki, a w niektórych sytuacjach także rodzice. Zachowek to ułamek wartości udziału spadkowego, który przypadałby spadkobiercy ustawowemu w przypadku dziedziczenia ustawowego. Jego wysokość zawsze wyrażana jest kwotą pieniędzy, którą ustala sąd. Zachowek nie dotyczy dziedziczenia jakiegokolwiek składnika majątku.

 

Zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z naszej Kancelarią w sprawach przejęcia spadku lub odrzucenia spadku. Prowadzimy także sprawy o odszkodowania i egzekucję należności.