7:00 - 15:00

Otwarte: Poniedziałek - Piątek

691 688 899

Zadzwoń i umów się na spotkanie!

Facebook

LinkedIn

Szukaj
 

Dziedziczenie i odrzucenie spadku w Rudzie Śląskiej

STRONA GŁÓWNA > Usługi > Dziedziczenie i odrzucenie spadku w Rudzie Śląskiej

Procedura prawna związana z dziedziczeniem, odrzuceniem czy przejęciem spadku często jest czasochłonna i skomplikowana. Szczególnie w przypadku, gdy podział majątku nie jest oczywisty lub podlega niejasno spisanemu testamentowi. Kwestie tego typu podlegają prawu spadkowemu wchodzącemu w zakres prawa cywilnego.

Dziedziczenie może dotyczyć nie tylko korzyści finansowych, ale też zobowiązań, które pozostawiła osoba zmarła. Wówczas Klienci z Rudy Śląskiej i innych okolicznych miejscowości zwracają się do nas w celu odrzucenia spadku oraz rezygnacji ze wszystkiego, co wchodzi w jego zakres.

Ustalenie majątku spadkowego i spadkobierców w Rudzie Śląskiej

W ramach spraw spadkowych, którymi zajmują się nasi adwokaci, wchodzi też ustalanie majątku spadkowego oraz określanie spadkobierców. W przypadku braku lub nieważności testamentu są oni wyznaczani na podstawie prawa spadkowego i Kodeksu cywilnego. W pierwszej linii do dziedziczenia praw po zmarłym upoważniony jest jego małżonek oraz dzieci – w równym wymiarze z zaznaczeniem, że część przeznaczona dla małżonka nie może być mniejsza niż 25% spadku. W drugiej kolejności są to wnuki i dalsi zstępni, rodzice zmarłego oraz jego rodzeństwo.

Zachowek

Szczególną formą dziedziczenia, z którą adwokaci z naszej Kancelarii w Rudzie Śląskiej często mają do czynienia, jest także zachowek. Prawo to dotyczy otrzymania spadku przez członków najbliższej rodziny (małżonek, dzieci, wnuki, prawnuki lub rodzice), którzy zostali pominięci w testamencie lub darowiznach realizowanych przed śmiercią spadkodawcy. Jeśli chcą się Państwo ubiegać o otrzymanie ustawowej części spadku po zmarłym, odszkodowanie za śmierć osoby bliskiej lub potrzebują pomocy w innej kwestii prawnej, zapraszamy do kontaktu. Dokładnie przeanalizujemy całą sytuację i wskażemy możliwe wyjścia.

Zadaj pytanie


This will close in 0 seconds