7:00 - 15:00

Otwarte: Poniedziałek - Piątek

691 688 899

Zadzwoń i umów się na spotkanie!

Facebook

LinkedIn

Szukaj
 

Odszkodowania komunikacyjne w Rudzie Śląskiej

STRONA GŁÓWNA > Usługi  > Odszkodowania w Rudzie Śląskiej > Odszkodowania komunikacyjne w Rudzie Śląskiej

Wypadki na drodze zdarzają się każdego dnia i mogą mieć bardzo negatywne konsekwencje dla osoby poszkodowanej. W sytuacji, gdy jedna ze stron jasno zawiniła i spowodowała niebezpieczną sytuację na ulicy, pokrzywdzony może ubiegać się o stosowne odszkodowanie komunikacyjne. Wypadki drogowe mogą prowadzić nie tylko do poważnego uszczerbku na zdrowiu i długiej rekonwalescencji, ale też czasowej (lub trwałej) niezdolności do pracy oraz ogromnych kosztów leczenia.

Ponadto mogą one skutkować szkodami materialnymi, za które również przysługuje odpowiednia wysokość odszkodowania. Warto jednocześnie pamiętać, że kompensata nie musi wynikać wyłącznie z wypadku komunikacyjnego. W naszej Kancelarii w Rudzie Śląskiej ubiegamy się też o odszkodowania za wypadek w pracy, śmierć bliskiej osoby w wypadku czy szkody górnicze.

Kogo dotyczą odszkodowania komunikacyjne w Rudzie Śląskiej?

Chcąc ubiegać się o odszkodowanie komunikacyjne, warto wiedzieć, kogo ono dotyczy. Osobami odpowiedzialnymi za spowodowanie wypadku na drodze nie muszą być bowiem wyłącznie kierowcy samochodów czy autobusów. Wnioski składamy więc w imieniu zarówno pieszych czy rowerzystów, jak i osób prowadzących pojazdy oraz motocyklistów, a także wszystkich innych uczestników ruchu.

Wysokość odszkodowania zależna jest od wysokości strat oraz uszczerbku na zdrowiu, jaki poniosła osoba poszkodowana. Walka o należną kompensatę nie jest jednak łatwa ani krótkotrwała, dlatego warto skorzystać z pomocy prawnej. Jeśli mają Państwo jakieś pytania związane z odszkodowaniami komunikacyjnymi, zachęcamy do kontaktu z naszą Kancelarią w Rudzie Śląskiej.

Zadaj pytanie


This will close in 0 seconds