7:00 - 15:00

Otwarte: Poniedziałek - Piątek

691 688 899

Zadzwoń i umów się na spotkanie!

Facebook

LinkedIn

Szukaj
 

Odszkodowania za wypadek w pracy w Rudzie Śląskiej

STRONA GŁÓWNA > Usługi  > Odszkodowania w Rudzie Śląskiej > Odszkodowania za wypadek w pracy w Rudzie Śląskiej

Każde miejsce pracy powinno być odpowiednio zabezpieczone, a wszystkie osoby w nim zatrudnione – właściwie przeszkolone i przygotowane do wykonywania swoich zadań. Pomimo wszelkich starań pracodawców może jednak dojść do niefortunnej sytuacji, na skutek której poszkodowany pracownik może ubiegać się o odszkodowanie za wypadek w pracy.

Do takich sytuacji dochodzi najczęściej w zakładach przemysłowych, fabrykach, halach magazynowych oraz innych miejscach, w których wykorzystywane są specjalistyczne maszyny, a pracownicy pracują fizycznie. Nie są to jednak jedyne obiekty narażone na niebezpieczeństwo – do wypadku może dojść wszędzie, nawet w zwykłym biurze i każdy może złożyć wówczas wniosek o odpowiednią rekompensatę.

Kiedy można się ubiegać o odszkodowanie za wypadek w pracy?

Aby móc się ubiegać o odszkodowanie za wypadek przy pracy, zdarzenie to powinno spełnić kilka warunków. Przede wszystkim musi ono mieć charakter nagły oraz wystąpić podczas wykonywania obowiązków służbowych w miejscu pracy. Co istotne, wypadek powinien być też spowodowany przyczyną zewnętrzną, a nie z winy pracownika. W przeciwnym razie odszkodowanie za wypadek w pracy nie przysługuje, a osoba poszkodowana nie może rościć sobie praw do rekompensaty finansowej w postaci zasiłku chorobowego, renty, świadczeń rehabilitacyjnych czy jednorazowego odszkodowania.

Jeśli doznali Państwo uszczerbku na zdrowiu w miejscu pracy czy podczas wypadku komunikacyjnego lub cierpią z powodu szkód górniczych i chcą ubiegać się o odszkodowanie, zapraszamy do kontaktu. Wszystkim Klientom z Rudy Śląskiej i innych okolicznych miejscowości zapewniamy kompleksową obsługę, a więc przygotowanie niezbędnej dokumentacji, doradztwo prawne oraz reprezentację przed sądem. Zapraszamy do kontaktu z naszą Kancelarią.

Zadaj pytanie


This will close in 0 seconds