7:00 - 15:00

Otwarte: Poniedziałek - Piątek

691 688 899

Zadzwoń i umów się na spotkanie!

Facebook

LinkedIn

Szukaj
 

Szkody górnicze w Rudzie Śląskiej

STRONA GŁÓWNA > Usługi  > Odszkodowania w Rudzie Śląskiej > Szkody górnicze w Rudzie Śląskiej

Śląsk jest obszarem, w którym znajduje się najwięcej kopalni w całym kraju – zarówno już nieczynnych, jak i wciąż funkcjonujących. W związku z tym mieszkańcy wielu śląskich miast, takich jak Ruda Śląska, narażeni są na rozmaite szkody górnicze. W przypadku ich wystąpienia sprawca zobowiązany jest do zrekompensowania poniesionych strat, jednak walka o swoje prawa w tym zakresie może okazać się długotrwała, skomplikowana i często – nieskuteczna.

Warto wówczas zwrócić się o pomoc prawną do Kancelarii specjalizującej się w zakresie dochodzenia odszkodowań. Jest to szczególnie istotne w przypadku, gdy zakład kopalniany odpowiedzialny za szkody górnicze już nie funkcjonuje i ciężko jest znaleźć podmiot odpowiedzialny za wypłacenie należnego świadczenia.

Jakie są rodzaje szkód górniczych?

Działalność górnicza negatywnie oddziałuje na okoliczne tereny, na których wiele osób ma swoje działki mieszkalne lub pola uprawne. Eksploatacja złóż wiąże się bowiem z kopaniem rozległych tuneli, co w konsekwencji może skutkować ruchami górotworu, obsuwaniem się ziemi i powstawaniem zapadlisk. W związku z tym wyróżniamy trzy główne rodzaje szkód górniczych, które dotyczą:

  • nieruchomości (krzywe, pękające ściany, uszkodzenia stolarki drzwiowej i okiennej, osłabienie fundamentów czy konstrukcji dachowej),
  • gruntów (zapadliska, podtopienia, nadmierne wysuszenie gleby, uszkodzenie instalacji czy maszyn),
  • plonów (straty na jakości upraw lub ich całkowite zniszczenie, zalania).

Niezależnie od rodzaju szkody górniczej do kontaktu zapraszamy wszystkich mieszkańców Rudy Śląskiej i okolicznych miejscowości. Dokładnie przeanalizujemy Państwa sytuację, oszacujemy wartość i poziom strat, a także będziemy ubiegać się o przywrócenie nieruchomości do stanu poprzedniego lub odpowiednią rekompensatę finansową.

Zadaj pytanie


This will close in 0 seconds