7:00 - 15:00

Otwarte: Poniedziałek - Piątek

691 688 899

Zadzwoń i umów się na spotkanie!

Facebook

LinkedIn

Szukaj
 

Jak sprzedać mieszkanie ze skomplikowanym stanem prawnym?

sprzedaż domu

Sprzedaż mieszkania ze skomplikowanym stanem prawnym nie jest łatwa, zwłaszcza gdy próbuje się załatwić tę sprawę samemu. Co może opóźnić proces sprzedaży i u kogo szukać pomocy w pokonaniu tych trudności? Oto kilka wskazówek.

Co może utrudnić sprzedaż mieszkania?

Najczęściej problemy ze sprzedażą mieszkania pojawiają się, jeśli nieruchomość nie ma uregulowanego stanu prawnego. Może wynikać to z toczącego się sporu spadkowego, kiedy zmarły nie pozostawił testamentu lub spadkobiercy nie zgadzają się z jego treścią. Niekiedy taki stan rzeczy jest spowodowany nieaktualizowaniem księgi wieczystej.

Kolejne trudności, jakie mogą spowolnić proces sprzedaży, to zadłużenie nieruchomości. Może dotyczyć to nieuregulowanych opłat czynszowych czy podatkowych. Za skomplikowany stan prawny mieszkania uznaje się też ciążącą na nim hipotekę. Ponadto zdarza się, że w nieruchomości przebywają skonfliktowani z właścicielem lokatorzy, którzy nie chcą opuścić mieszkania.

Jak usprawnić proces sprzedaży mieszkania z problemem?

Chociaż opisane powyżej problemy rzeczywiście utrudniają proces sprzedaży mieszkania, nie oznacza to, że nie jest to możliwe. Przede wszystkim warto zasięgnąć porady u specjalisty. W naszej kancelarii często obsługujemy Klientów poszukujących pomocy w zakresie prawa nieruchomości w Rudzie Śląskiej.

Z wsparciem prawnika można szybko uregulować stan prawny mieszkania, co jest niezbędne do zawarcia transakcji sprzedażowej. Zyskuje się wtedy pewność, że dokumentacja będzie wypełniona zgodnie z obowiązującymi przepisami. Prawnik wskaże też możliwości rozwiązania ewentualnego sporu spadkowego czy problemu dzikich lokatorów. Warto również powierzyć ekspertom przygotowanie samej umowy między stronami – pozwoli to właściwie zabezpieczyć swoje interesy prawne.

Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.

Zadaj pytanie


This will close in 0 seconds