7:00 - 15:00

Otwarte: Poniedziałek - Piątek

691 688 899

Zadzwoń i umów się na spotkanie!

Facebook

LinkedIn

Szukaj
 

Prawo spadkowe – pomoc prawnika w Mikołowie

STRONA GŁÓWNA > Porady prawne dla przedsiębiorców w Mikołowie > Prawo spadkowe – pomoc prawnika w Mikołowie

Otrzymanie spadku po zmarłym jest związane z dopełnieniem kilku istotnych formalności nawiązujących do prawa spadkowego. Choć w większości przypadków, szczególnie w sytuacji jasno określonego dziedziczenia ustawowego, proces ten przebiega dość płynnie, warto skorzystać z pomocy radcy prawnego w Mikołowie. Niekiedy bowiem sytuacja się komplikuje i wymaga zaawansowanej wiedzy prawniczej, która umożliwi satysfakcjonujące rozwiązanie problemu.

Wsparcie prawne jest szczególnie istotne w przypadku wydziedziczenia, niezgodności dziedziczenia czy dziedziczenia długów. W naszej Kancelarii podejmujemy się nawet bardzo skomplikowanych spraw spadkowych, przygotowujemy wszelką dokumentację, a w razie potrzeby reprezentujemy naszych Klientów przed sądem i pozostałymi podmiotami zaangażowanymi w postępowaniu.

Jakie kwestie reguluje prawo spadkowe?

Prawo spadkowe wchodzi w zakres Kodeksu cywilnego i reguluje wszelkie kwestie z zakresu dziedziczenia testamentowego oraz ustawowego. Dotyczy praw i obowiązków, które wchodzą w zakres spadku, wskazuje, co dokładnie podlega lub nie podlega dziedziczeniu, a także określa zasady nabywania praw spadkowych. Ponadto zawiera reguły określające:

  • przyjmowanie spadku w całości lub z dobrodziejstwem inwentarza,
  • odrzucanie spadku,
  • uprawnienia do dziedziczenia,
  • odpowiedzialność za pozostawione w spadku długi,
  • możliwość zachowku i wydziedziczenia.

Niezależnie od sprawy, z jaką zwracają się do nas Klienci z Mikołowa, zapewniamy indywidualne podejście. Każdy problem jest bowiem inny oraz wymaga dokładnej analizy, dlatego, jeśli są Państwo zainteresowani współpracą, zapraszamy do kontaktu z naszą Kancelarią.

Zadaj pytanie


This will close in 0 seconds